SILVESTR V BENÁTKÁCH

…Nedá se vyprávět, musí se prožít…

                                            Termín zájezdu : 30.12.2022 – 01.01.2023

                                            Druh zájezdu : poznávací

                                            Akční cena: 1.599,- Kč (PC 2.499,-Kč)

Chcete prožít  netradiční oslavu příchodu Nového roku a navštívit jedno z nejkrásnějších míst Itálie?

Nabízíme netradiční výlet s prohlídkou města a individuálním programem.

Plavba po Benátské laguně na Silvestra, to je přece zážitek!!!

Benátkám (Venezia) se říká tzv. „La Serenissima“ („poklidná“), i když sami Benátky mají za sebou docela bouřlivou historii. Jsou vybudované na stoosmnácti ostrůvcích v močálové laguně obklopené vodami Jaderského moře.

Benátky byly původně etruským městem a staly se po rozpadu západořímské říše mocenským centrem Středomoří, jenž zbohatlo především na obchodu s Orientem. Hlavní třídu zde nahrazuje přibližně 100 kanálů, hlavní tepnou se stal Canal Grande se svou pozoruhodnou délkou 4 kilometrů a šířkou 70 metrů. Prohlídka města, při které je možno navštívit Dóžecí palác, Baziliku sv. Marka, Campanillu, Ponte di Rialto a mnohé další ve Vás zanechá nezapomenutelné zážitky. Večer si vychutnáte nejen vánoční atmosféru, ale i ohňostroj nad náměstím San Marco.

Místa, která rozhodně stojí za návštěvu:

Piazza San Marco je jediným náměstím Benátek, kde můžete spatřit Baziliku Sv.Marka, Dóžecí palác a věž Campanilla, odkud je překrásný výhled na celé Benátky

Basilica di San Marco – kostel v sobě ukrývá velké umělecké bohatství, směs několika slohů s úchvatnými mozaikami.

Dóžecí palác – býval nejen domovem dóžete a jeho rodiny, ale také sídlem vlády. Fasády tohoto elegantního gotického paláce jsou tvořeny z bílého vápence a růžového mramoru.

Ponte degli Scalzi most je 40 metrů dlouhý a 7 metrů vysoký, skýtá se z něj krásná podívaná na lagunu a město.

Ponte di Rialtomost je dlouhý 48 m a 22 m široký, spojuje městské části San Marco a San Polo a je podpírán 12 000 kůly. Je tvořen z istrijského vápence a pochází z roku 1588. Dříve byl tento most skutečným obchodním centrem, dnes zde naleznete zejména stánky se suvenýry, které sem přilákají mnoho turistů.

Ponte dell´Accademia most, který byl postaven jako přechodné řešení v roce 1932, zůstal zachován ve své původní verzi. Můžete z něj obdivovat pohled na Velký Kanál.

Popis programu:

1. den – Odjezd 30.12. ve večerních hod. z Prahy – Hl.nádraží (cca 21.30 hod.)

2. den – Příjezd do Punta Sabbioni 31.12. v pozdních ranních či dopoledních hodinách, dále soukromou lodí do Benátek s průvodcem i na lodi. Následuje procházka po Benátkách s průvodcem i individuálním programem. O půlnoci nezapomenutelný ohňostroj nad Náměstím Sv.Marca a Benátskou Lagunou

3. den – Odjezd 1.1. z Punta Sabbioni v brzkých ranních hod. (cca 02,00 hod.) Příjezd do ČR v odpoledních hod.

Cena zahrnuje:

  • doprava zájezdovým busem s klimatizací, DVD, kávovarem
  • česky hovořící průvodce

Příplatky:

  • Fakultativní vstupy a suvenýry (doporučujeme kapesné cca 40-50 €)
  • 45 € (platí se průvodci v buse) zahrnující parkovné, turistický poplatek za vjezd do Benátské Laguny a jízdenku soukromou lodí z Punta Sabbioni do Benátek a zpět na Silvestra
  • další nástupní místa : Pardubice 200 Kč , Hradec Králové 200 Kč
  • místenky: 100,- Kč/ osobu (platba v buse) – fakultativní služba pro zájemce o konkrétní sedadlo

Nástupní místa v ceně: Praha, Příbram, Písek, České Budějovice, Jihlava a Brno

Důležité: rezervace na e-mailu: marcela@czadpraha.cz

Následně obdržíte cestovní smlouvu, kterou je nutno vyplnit a zaslat zpět. Nejpozději 3 dny před odjezdem dostanete email s pokyny na cestu.

Bližší info na www.czaddopravni.cz, marcela@czadpraha.cz – kontaktní tel. 00420 604 731 639 – Marcela Voltrová, DiSPři nedodržení minimálního počtu účastníků (40 osob) se zájezd ruší a platba bude vrácena.